Продавець ООО "Силоксан" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
181 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Силиконовые масла, пеногасители, эмульсии, каучуки, смолы, силаны и силоксаны, силиконы для форм
+380 (50) 312-71-73
+380 (68) 312-71-73

Парафінові емульсії для виробництва водостійкої фанери, ДСП, MDF, OSB, HDF, ламінованих підлогових панелей.

Останнім часом на ринку деревно-композитних матеріалів великою популярністю користуються вироби з підвищеною водостійкістю. Частка таких виробів постійно зростає. Простим і дуже економічним методом отримання деревно-композитних плит є введення у виробничий цикл невеликих гідрофобізуючих добавок парафінових емульсій. Зазвичай компанії-виробники випускають кілька марок таких емульсій, які відрізняються вмістом основної речовини, методом введення в технологічний цикл, а також ориентированостью на тип плити. Найбільш часто використовують водні емульсії парафіну з концентрацією основної речовини 30-60%. Розглянемо властивості та ефективність використання гідрофобізуючих парафінових емульсій на прикладі продукції фірми GOVI.

Парафінові емульсії являє собою микродисперсную систему, в якій частинки вуглеводнів парафінової фракції, переважно розміром до 1 мкм, дисперговані за допомогою спеціальної технології у водному середовищі. Емульсії IMPERMAX, вироблені компанією GOVI, стійкі до розшарування протягом багатьох місяців, не горючі і не токсичні.

Призначення парафінових емульсій у виробництві деревно-композиційних матеріалів - надання деревині водовідштовхувальних властивостей.

Типові характеристики парафінових емульсій IMPERMAX:

Зовнішній вигляд

Рідина молочно-білого кольору

Вміст парафіну, %

45-60

Кислотність, pH

8,5 – 9,5

Щільність, г/см3

0,93-0,95

Розмір частинок парафіну, мікрон

0,6 – 1

Тип емульсії

Анионная

Розчинність у воді

Необмежено

Стійкість до подачі насосом

Хороша

Переваги застосування парафінових емульсії IMPERMAX порівняно з чистими парафинами:

 • Відсутність витрат із зберігання – температура зберігання парафінової емульсії дорівнює 5-30 0C, а парафінів в рідкому стані – вище 60 0C.
 • Відсутність витрат по транспортуванню – у разі емульсії немає необхідності обігрівати трубопроводи, так як відсутнє явище «застигання» в трубопроводі.
 • Більш простий метод застосування.
 • Парафінові емульсії добре змішуються зі смолами на основі карбаміду і меламіну. Гидрофобизирующее дію емульсії має місце під час пресування плит в гарячому стані. Емульсія розкладається, а розплавлений парафін осідає і гідрофобізує плиту. Застосування спеціальної системи емульгаторів призводить до того, що емульсія розкладається ще до того, як затвердіє сполучний засіб, що забезпечує більш надійний захист перед вологою.
 • Емульсії не вогненебезпечні, як наслідок відсутня ймовірність виникнення пожежі та травматизму, який може мати місце в разі розплавленого парафіну.
 • Маленький розмір частинок (близько 1 мікрона) сприяє кращому проникненню парафіну в деревні волокна.
 • Використання парафінової емульсії призводить до скорочення витрат сполучного на 10-20% без погіршення фізико-механічних властивостей плит.
 • Парафінова емульсія забезпечує більш гладку і м'яку поверхню плит, що збільшує термін служби шліфувальної стрічки в 2 і більше рази.

Переваги, одержувані при введенні парафінових емульсії IMPERMAX до складу деревно-композитних плит:

 • ЗАХИСТ ВІД ВОЛОГИ при короткому і тривалому впливі;
 • СТАБІЛЬНІСТЬ РОЗМІРІВ - вода викликає розбухання в напрямку, перпендикулярному до поверхні. При додаванні парафінової емульсії IMPERMAX цього не відбувається;
 • ПОЛІПШЕННЯ МІЦНОСТІ ПЛИТ - вода знижує поперечну і подовжню міцність плит;
 • РІВНІСТЬ ПОВЕРХНІ - розбухання окремих поверхневих частинок призводить до нерівності поверхні;
 • СТІЙКІСТЬ - фактор повзучості під навантаженням пропорційний величині розбухання плити;
 • ЗМАЗУВАННЯ ДЕРЕВНИХ ЧАСТОК досягається скорочення споживання енергії при транспортуванні і перемішуванні;
 • ПОКРАЩЕННЯ ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ШАРІВ.
 • МІЦНІСТЬ ПЛИТ - вміст парафіну в плиті в обсязі до 1,0% не впливає на подовжню і поперечну міцність плит; зменшення міцності спостерігається при вмісті парафіну в діапазоні 1,0% -1,5% в залежності від деревини.
 • ФАРБУВАННЯ, ЛАМІНУВАННЯ, ЛАКУВАННЯ - парафін забезпечує більш гладку поверхню достатній для гідрофобного ефекту (0,3% - 0,7%), не впливає на міцність зчеплення між плитою і покриттям.
 • ВБИРАННЯ ДЕРЕВИНОЮ КАРБАМІД-ФОРМАЛЬДЕГІДНОГО СПОЛУЧНОГО - парафін блокує пори деревини і перешкоджає всмоктуванню сполучного. Обробка стружки парафіновою емульсією забезпечує скорочення витрат сполучного на 10% -20% без погіршення фізико-механічних властивостей.
 • РОЗПОРОШЕННЯ ПАРАФІНОВОЇ ЕМУЛЬСІЇ В СУХУ СТРУЖКУ - розпорошення парафінової емульсії можливо як в суху стружку до моменту її осмоления (варіант 1), так і в змішувач зі сполучною (варіант 2). При виробництві ДСП парафінова емульсія подається як у внутрішній так і в зовнішній шари. Необхідно додавати в суху стружку емульсію з розрахунку 0,3% - 0,7% парафіну від сухої ваги стружки. Але зазвичай досить 0,5% парафіну. Враховуючи, що на кубометр ДСтП йде в середньому 700-750 кг стружки, то потрібно додати 6,2 - 6,6 літра емульсії.

Першою маркою, на якій ми зупинимося детальніше буде парафінова емульсія марки IMPERMAX ® SP 45 SFA/S - вона являє собою 45% емульсію високочистого парафіну (типу олія у воді), розроблену спеціально для додання водовідштовхувальних властивостей плит ДСП і OSB. Також може використовуватися в інших деревно-композитних матеріалах як гідрофобізатора.

Особливості застосування парафінової емульсії IMPERMAX ® SP 45 SFA/S полягають у тому, що зазвичай вона розпорошується безпосередньо на деревні стружки або волокна безпосередньо перед змішувачем обертового барабана (для ДСП) або в змішувач (для OSB). Таким чином не відбувається змішування емульсії з клейовими складами і хімічними добавками, які можуть викликати зниження її стабільності (відділення парафінової від водної фази).

Після проведення тестів на сумісність емульсія може бути змішана з усіма видами клейових складів і хімічних добавок, що використовуються у виробництві і вводиться одночасно з ними.

Характеристики парафінової емульсії IMPERMAX ® SP 45 SFA/S:

 • дуже хороша стабільність,
 • відмінні водовідштовхувальні властивості,
 • чудово розподіляється на деревних волокнах,
 • може бути розведена в м'якій воді. Максимальне розведення 1/50.
 • при розведенні в жорсткій воді, може виникнути часткова флокуляція (залежно від ступеня розбавлення і жорсткості води). Необхідно проводити випробування на предмет сумісності емульсії і води.

Другий з розглянутих емульсій є IMPERMAX ® WSK-MA - це 60% парафінова емульсія типу олія у воді розроблена спеціально для додання водовідштовхувальних властивостей плит MDF, HDF, особливо для тонких підлогових панелей, ламінованих підлог. Також може використовуватися в інших деревно-композитних матеріалах як гідрофобізатора.

IMPERMAX ® WSK-MA додається безпосередньо в рафинер шляхом вбрызгивания на деревні волокна або вводиться в лінію продувочного трубопроводу. Таким чином не відбувається змішування емульсії з клейовими складами і хімічними добавками. Низька в'язкість і чудова прокачиваемость емульсії дозволяють досягти оптимального розподілу парафінової компоненти.

Після проведення тестів на сумісність емульсія може бути змішана з усіма видами клейових складів і хімічних добавок, що використовуються у виробництві.

Характеристики парафінової емульсії IMPERMAX ® WSK-MA:

 • дуже хороша стабільність,
 • відмінні водовідштовхувальні властивості,
 • чудово розподіляється на деревних волокнах,
 • може бути розведена в м'якій воді. Максимальне розведення 1/50.
 • при розведенні в жорсткій воді, може виникнути часткова флокуляція (залежно від ступеня розбавлення і жорсткості води). Необхідно провести спеціальні тести на предмет сумісності.

І, нарешті, розглянемо парафінову емульсію IMPERMAX SW 60, яка являє собою високоякісну парафінову емульсію (60% основної речовини), розроблену спеціально для додання водовідштовхувальних властивостей плит ДСП, MDF, OSB. На відміну від перших двох емульсій IMPERMAX SW 60 може бути змішана з усіма видами клейових складів і хімічних добавок, що використовуються у виробництві ДСП, MDF, OSB.

Характеристики парафінової емульсії IMPERMAX SW 60:

 • сумісність з усіма типами клейових складів і хімічних добавок,
 • дуже хороша стабільність,
 • чудові водовідштовхувальні властивості.

Таким чином, розглянуті парафінові гідрофобізуючі емульсії вироблені компанії GOVI мають концентрації 45 і 60%, розрізняються технологічними особливостями застосування, типом плити для яких ці емульсії мають максимальну ефективність. Хоча слід зазначити, що після проведення низки експериментів, при їх вдалому результаті ці емульсії в деякому роді є універсальними і взаємозамінними.

Описані продукти поставляються в 900 кг IBC контейнерах. Отримати більш детальну інформацію по парафиновым емульсій і областей їх застосування Ви можете зв'язавшись з нами: http://siloxane.com.ua/contacts

Для отримання подальшої інформації, будь ласка, зв'яжіться:

Автор: Володимир Іонін

+38 050 3127173

ionin_v@ukr.net

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner